Giovanni Grano Gitar Resitali

 

Giovanni Grano
Klasik Gitar Resitali
27 Ekim Pazar Saat: 20.00 - 21.30

 Prof. Giovanni Grano

İtalya doğumlu sanatçı Milano'da G.Verdi Akademisi' nden gitar öğrenimi görmüş ayrıca Bologna Edebiyat Fakültesi' nden de mezun olmuştur. Müzikoloji üzerine çalışmaları Bulzoni, Zanibon, Berben gibi yayıncılar tarafından yayınlandı. Paris, Londra, Hannover, Moskova, NewYork, Dallas, Budapeşte, Berlin, Milan, Lozan, Riga, St Petersburg,Salzburg, Zürih gibi şehirlerde Ljubljana, Printemps de Prag, Spoleto Festivali, Valencia Jornadas Internacionales de la guitarra, Segovia Festivali 2002 Voronhez, Mantova Musica Festivali gibi festivallere davet edildi. 
Kemancı Vadim Brodski ile ve viyolonsel sanatçısı Mark Varshavski ile ikili çalışmalar yaptı. "Zurih Oda Müziği Altılısı", "Janacek Yaylı Dörtlü", "Amati Yaylı Dörtlüsü", “ Gaudeamus Yaylı Dörtlüsü" gibi oda müziği gruplarıyla çalışmalar yaptı. Prag Oda Müziği Orkestrası, Teplice (Çek Cumhuriyeti), Ljubljana ( Slovenya ) ve Brasov ( Romanya ) orkestralarıyla J.Stvan,I.Galati gibi ünlü şeflerle konserler verdi. Çok yakın zamanda Londra'da ünlü Royal Festival Hall'da ve Kopenhag'da Danimarka Kraliyet Akademisi'nde birer solo gitar dinletisi gerçekleştirdi .
Giovanni Grano, "C.Pollini" Padua Müzik Akademisi'nde yıllardan beri "Şiirsel ve Dramatik Literatür" ve 'Müzik Tarihi ve Estetiği" eğitimi de vermektedir. Ayrıca birçok Avrupa Akademileri (Çek Cumhuriyeti, Rusya, İspanya, Avusturya, Almanya, Fransa, Slovenya, Macaristan, İsviçre, Polonya vs .. ) Kuzey Amerika üniversitelerinde (Dallas Eastfield College, Texas Üniversitesi UTA ) ustalık dersleri vermektedir . Sık sık İtalya'da ve yurtdışında gitar yarışmalarına jüri olarak davet edilir.
Repertuvarında Vivaldi, Carulli, Villa - Lobos, Rodrigo, Giuliani, Boccherini gibi besteciler önemli yer tutar. 

PROGRAM

XIX. Yüzyıl Repertuvarı

1) N. Paganini Grande Sonata M.S.3 
( 1782-1840 ) 
- Allegro risoluto
- Romance
- Andantino variato 

2) F. Sor - Fantasia Op. 21 "Les Adieux"
( 1778-1839) (Andante largo – un poco mosso)

3) M.Giuliani - La melanconia 
( 1781-1829) - L’amoroso - 
( da “Giulianate” . Op. 148 ) 

4) J.K.Mertz - Liebeslied 
( 1806-1856 ) - Fingals Hoehle 
( dal Bardenklaenge op. 13 )

5 ) F. Tarrega Üç mazurka 
(1852-1909 ) - Adelita 
- Marieta 
- Sueno 

Konser için biletleri Yankı Sanat Evi'nden temin edebilirisiniz.
10 TL

Not: Telefon veya e-posta aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz.
Tlf. 0216 450 27 70
e-posta: info@yankisanatevi.com

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri