Klasik Gitar

 

     Klasik Gitar derslerimiz, Yankı Sanat Evi kurucularından gitarist Ozan Sezener tarafından verilmektedir. Dersler çoğunlukla birebir özel ders şeklinde olmakta, arzu edenler için ise grup ders şeklinde de verilebilmektedir. (en fazla 4 kişi)

    Gitar derslerimiz hobi amaçlı yada profesyonel amaçlı gelen öğrencinin varmak istediği yere göre şekillendirilmektedir.
    
     Her enstrümanda olduğu gibi klasik gitarın da doğru ve rahat kullanımını hedefleyen bir teknik eğitimi vardır. Bu teknik eğitim ile beraber klasik gitar kompozisyonlarının müzikal nosyonlarıyla en doğru bir şekilde yorumlanmasının öğrencilerimize aktarımı hedeflenmektedir.

      Her gün enstrümanıyla doğru ilgilenen 9 yaş grubundaki öğrenciden ilk altı ayda;
 1. Gitarın yapısını tanıması,
 2. Oturuş pozisyonunu alabilmesi,
 3. Sağ ve sol elini bağımsız kullanabilmesi,
 4. Notaları değerlikleriyle orta bir tempoda okuması,
 5. İlk seslendireceği eserleri nota mefhumunu düşünerek  ve gitar klavyesini tanıyarak seslendirmeye başlamasını,
 6. İngiliz ve İspanyol Rönesans dönem müziği ve klasik dönem eserlerini (menuetler, etütler, vb) seslendirmesini hedefleriz.

     12 ve 15 yaş grupları ve yetişkinlerden ise tüm bu yukarıda sıralananlar haricinde bütün müzikal dönemlerden basit formda eserler seslendirilmesini hedefliyoruz. Gitar eğitmenimiz Ozan Sezener almış olduğu akademik eğitim sayesinde, bu alanlarda eğitim almak isteyen, konservatuvar sınavlarına hazırlanan öğrencilerileri de girmek istediği sınıfa hazırlamaktadır.

     Yankı Sanat Evin'de eğitim alan her müziksever için en başta gelen arzumuz, kişinin müziğe olan ilgisini, sevgisini, heyecanını arttırmak, küstürmemek, eğitim aldığı enstrumanın dünyasını tanıtmakdır. Bu sebeple kayıtlar paylaşarak, workshoplar ve konserler düzenleyerek öğrencinin bilgi ve kültür birikimine katkı sağlıyoruz.Başa Dön>>

Keyword : gitar dersi , gitar eğitimi , gitar kursu , gitar , gitar eğitimi ,gitar kursu , gitar dersi , gitar eğitimi , gitar kursu , gitar , gitar eğitimi ,gitar kursu