Namık Ataman Gitar Resitali

27.02.2013 saat: 20.00

Program

I.Albeniz: Cordoba

A.Barrios Mangore: Vals 3-4

A.Barrios: Mangore Un sueno en la floresta

H.Villa-Lobos: Prelüd 4-5

J.Rodrig: Zapateado

Leo Brouwer: El decameron negro

Yalil Guerra: Sofia (prömiyer)

S.Assad: Aquarelle 2. ve 3. bölüm


Namık Ataman 
23.09.1988 Ankara doğumlu gitarist, müziğe 10 yaşında Sebahattin Karakul ileklasik gitar çalarak başladı. Konservatuvara girmeden önce opera sanatçısı Selmin Günöz ve eşi viyola sanatçısı Ethem Günöz ile solfej ve armoni gibi konularda çalışarak temel müzik eğitimini tamamladı. 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarının açtığı sınavda başarılı olarak Öğr. Gör. Kadircan Özdemir’in öğrencisi olmaya hak kazandı. 
Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı eğitimi sırasında birçok solo ve oda müziği konserleri verdi. Bunlardan bazıları Prof. Tahir Sümer'in oda müziği grubu ile Vivaldi Re Major ve Do Major Konçerto, Çağdaş Sanat Orkestrasıyla J.Rodrigo Aranjuez Konçerto ve bunun gibi birçok oda müziği konserinin yanında gitarist Güray Alyörük ile beraber yaptığı düet konseriyle de büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca 5.Türkiye gitar buluşması ve 2.İtü Gitar Festivalinde sanatçı olarak yer alıp başarılı konserler gerçekleştirmiştir. 
Bugüne kadar birçok gitar sanatçısının derslerine aktif katılarak çalışma olanağı bulmuştur. Bunlardan bazıları Andrew York, Dale Kavanagh,Thomas Kirrchoff, Kağan Korad, Kürşad Terci, Soner Egesel ve Cem Küçümen, Erdem Sökmen, Safa Yeprem, David Hansson, Thomas Hsany ve David Pavlovits. 
Ayrıca dört yıllık üniversite eğitimi sürecinde Soner Egesel ile birlikte repertuar, yorumculuk ve gitar tekniği üzerine önemli çalışmalar yaptı. 
Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarındaki eğitimini başarıyla tamamlayan gitarist şuan eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın Yüksek Lisans devresinde Erdem Sökmen ile devam etmektedir.

Not: Konser biletlerini Yankı Sanat Evin'den temin edebilirsiniz. (10 TL)

0216 450 2770 - 0533 214 2915


 

 

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri