Onur Yılmaz Gitar Resitali

 

Onur Yılmaz
Klasik Gitar Resitali
22 Şubat Salı. Saat: 20:30 - 21:30


   1982 yılında İstanbul’da doğdu. Akademik müzik eğitimine, Ekim 1992 tarihinden itibaren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı gitar bölümü hazırlık sınıfında Ertan Birol’un öğrencisi olarak başladı. Eğitimine aynı okulun orta, lise ve lisans devrelerinde devam eden Onur Yılmaz; 2004 yılında Ertan Birol’un öğrencisi olarak gitar bölümü lisans devresinden, 2010 yılında da Soner Egesel’in öğrencisi olarak yine aynı okulun yüksek lisans döneminden başarı ile mezun oldu.
Solo ve oda müziği olarak Rönesans’tan günümüze geniş bir repertuvara sahip olan ve konser kariyerini hem solo, hem de kontrabas sanatçısı Arda Ardaşes Agosyan ile birlikte kurduğu ikilinin bir parçası olarak sürdürmekte olan Onur Yılmaz, bunun dışında Jan Erick Peterssen, Johannes Möller, Uros Dojçinoviç, Cem Duruöz, Marco Tamayo gibi bazı gitarcıların ustalık sınıfı ve özel derslerinde katılımcı olarak yer almış ve İstanbul Mavi Martı Uluslararası Gitar Festivali (2006) çerçevesinde yapılan gitar yarışmasında üçüncülük ödülünü almıştır.    
Gitar müziği dışında çok sesli koro müziği ile de ilgilenen Onur Yılmaz,  1998-2003 tarihleri arasında üyesi olarak yer aldığı Odeon oda korosunun Ocak 2003 tarihinden Haziran 2005 tarihine kadar şefliğini yapmıştır. 
Odeon Oda Korosu, Onur Yılmaz’ın şefliği döneminde Çok Sesli Müzik Derneğinin 6-8 Mayıs 2005 tarihlerinde Ankara’da düzenlemiş olduğu 4. Uluslar Arası Çok sesli Korolar yarışmasında Jüri Özel Ödülüne layık görülmüştür.

http://www.facebook.com/events/168724543230023/

PROGRAM

J. Dowland: Melancholy galliard, My Lady Hunsdon’s puffe
J.S  Bach: BWV 997 Lavta Süit no.2 (Prelud, Füg)
Mauro Giuliani: Op.119  “Rossiniana” no.1
Napoléon Coste: Op.23 Auteuil Akşamları  (Serenat, Scherzo)
F. M. Torroba: La M Sonatin (Allegretto, Andante, Allegro)
J.  Malats: İspanyol Seranat’ı

 

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri