Ayşegül Koca Gitar Resitali

Ayşegül Koca Gitar Resitali
25 Mayıs Çarşamba Saat: 20.30 - 21.30

AYŞEGÜL KOCA, Klasik Gitarist
Ankara'da dünyaya geldi. Gitar çalmaya 8 yaşında başladı. 2001 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu'nun klasik gitar bölümünü burslu olarak kazanarak Dr. Kürşad Terci'nin öğrencisi oldu. Aynı okulun lise bölümünden Doç. Dr. Ka
ğan Korad'ın öğrencisi olarak 2006'da mezun oldu. Hemen ardından Hollanda'ya giderek Maastricht Konservatuarı'nın sınavlarına girdi ve Carlo Marchione ile çalışma şansı elde etti. 2008'de başarılı bir mezuniyet resitali gerçekleştirerek lisans eğitimini tamamlamış oldu. Daha sonra çalışmalarını ünlü virtüöz Aniello Desiderio ile Avrupa'nın sayılı gitar akademilerinden biri olan Koblenz Gitar Akademisi'nde sürdürdü. 2010 yılında bu kurumdan “Artist ve Solist” diplomalarını alarak mezun oldu. Son olarak 2013-2015 yılları arası Avusturya'da Kunst Universität Graz'da Paolo Pegoraro ile çalıştı ve burada "Çağdaş Müzik Performansı" ve “Film müziği” konuları üzerine yoğunlaşarak Avusturya'da çeşitli topluluklarla birlikte konserler verdi; kayıtlar yaptı.  

Eğitim hayatı boyunca yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çeşitli gitar yarışmalarına katılan gitarist, bir çok ödülün sahibi oldu. Bu yarışmalardan bazıları: Eduard Pamfil Genç Gitaristler Yarışması-Romanya (2005) birincilik ödülü ve jüri özel ödülü, Ulusal Mavi Martı Gitar Yarışması-İstanbul (2006) birincilik ödülü, José Tomas Klasik Gitar Yarışması-İspanya (2007) birincilik ödülü, Ulusal İnönü Üniversitesi Klasik Gitar Yarışması-Malatya (2008) ikincilik ödülü, Enrico Mercatali Genç Gitaristler Yarışması-İtalya (2009) ikincilik ödülü ve halk ödülü.

Bugüne dek, Almanya, Avusturya, İspanya, Hollanda, Belçika, İtalya, Meksika, Romanya, Lüksemburg, Sırbistan ve Yunanistan gibi ülkelerde konserler vererek adını duyurmayı başarmıştır. Yer aldığı bazı festivaller: Antonio Lauro Gitar Bienali-Ankara (2004), Ordu Gitar Festivali (2005), Güneydoğu Avrupa Gitaristleri Birliği Kongresi-Yunanistan (2005), Türkiye Gitar Buluşması-Ankara (2006,2010,2012,2016), Yıldız Teknik Gitar Günleri–İstanbul (2006), İTÜ Savaş Çekirge Klasik Gitar Günleri–İstanbul (2006), Julian Arcas Gitar Festivali–İspanya (2008),  Klasik Keyifler Oda Müziği Festivali-Kapadokya (2011), ODTÜ Klasik Gitar Festivali-Ankara (2013,2015), Uluslararası Graz Gitar Haftası–Avusturya (2014), CRR Gitar Festivali–İstanbul (2015), EBA-UABJO Oaxaca Gitar Festivali-Meksika (2015), Bilkent 30.Yıl Festivali-Ankara (2016).

Solo konserlerin yanısıra çeşitli orkestralarda da solist olarak yer alan gitarist, Joaquin Rodrigo'nun “Aranjuez” gitar konçertosunu 2010 yılında Francesco Angela yönetiminde Almanya'da Koblenz Staatsorchester Rheinische Filarmoni Orkestrası ve 2012'de Antonio Pirolli yönetiminde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile seslendirmiştir. Son olarak Meksika'da Manuel Ponce'nin "Concierto del Sur" isimli konçertosunu, Alfonso Moreno'nun yönettiği Xalapa Gitar Orkestrası ile icra ederek büyük beğeni kazanmıştır.

Halen çalışmalarını Türkiye'de devam ettirmektedir.

AYSEGÜL KOCA  PROGRAM

Mauro Giuliani                                  Rossiniana No:5 Op.123

Agustín Barrios Mangoré                      La Catedral
I. Preludio SaudadeAndante Religioso
Allegro Solemne

                                                       
Una Limosna Por el Amor de Dios

 Isaac Albéniz                                Mallorca (Barcarola) Op.202

 Joaquín Rodrigo                             Junto al Generalife

 Guinga                                                       Dichavado
                                                                  Di Menor

Federico Moreno Torroba                     La Majör Sonatina
Allegretto
Andante
Allegro

Konser için biletleri Yankı Sanat Evi'nden temin edebilirisiniz.
20 TL

Not: Telefon veya e-posta aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz.
Tlf. 0216 450 27 70
e-posta: info@yankisanatevi.com


 

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri