Cenk Erdoğan Gitar Konseri "Kara Kutu"

Cenk Erdoğan Gitar Konseri "Kara Kutu"
29 Nisan Çarşamba Saat: 20.30 - 21.30


" KARA KUTU "
"Kara Kutu" içinde tüm sırları barındıran ve belirli bir an'a ışık tutan bir nesne.Benim içinse hayatımın 3 yılını anlattığım bir serüven.Bu sefer sadece akustik enstrumanlar çalmayı istedim.Çünkü ağacın sesi her daim sıcak ve yalın ve tabiî ki her yaşayan varlık gibi kusurlu.
Bu albümde tüm gitar çeşitleri için yazılmış müzikler var.Kendi sınırlarımı bazen zorlayan yazılar da var.Bir çeşit itiraf,sınav,insanin kendi kendine verdiği. Doğaçlamanın heyecanı ve gizemi ile "kara kutu" 35 yaşına gelmiş bir gitaristin sazıyla olan sohbetidir… 

CENK ERDOĞAN
1979 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik çalışmalarına Özel Kalamış Lisesi’nde Murat Ermutlu ile başladı.
1997 Yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik (Kompozisyon) Bölümüne burslu girmeye hak kazandı.Kamil Özler, Neşet Ruacan, Şevket Akıncı ile gitar teknikleri ve ifade biçimleri ve Aydın Esen, Ali Perret, Can Kozlu, Kamil Özler,”Butch” Morris ile caz kompozisyon ve aranje teknikleri üzerine çalıştı.
2000 yılında kurduğu “On CUE” adlı grup ile çeşitli caz kulüplerinde bestelerini çaldı.
2001 yılında müzik bölümünü birincilikle bitirdi.
2003 yılında “aria music”de Cengiz Onural ve Bora Ebeoğlu ile birlikte Film ve dizi müzikleri bestelemeye başladı.
2008 yılında Baykuş Müzik Bünyesinde ve Sinan Sakızlı prodüktörlüğünde ilk albümü “İLE”yi kaydetti.
Yine aynı sene Çağan Irmak‘ın yazıp yönettiği “Issız Adam” adlı filmin müziklerini aria ile yaptı ve Yeşilçam tarafından verilen “2009 En İyi Film Müziği” ödülünü ve “Direkler Arası Seyircileri Tiyatro Ödülleri”nde “Şems Unutma” adli oyuna besteledikleri müziklerle “Özgün Tiyatro Müziği Ödülü”nü Jehan Barbur ile aldı.
2009′da kendi adını taşıyan triosu feat. Tineke Postma ile 16. İstanbul Caz Festivali ve 19.Akbank Caz Festivalin’de çaldı. Aynı sene Yinon Muallem ensemble ile Bochumda düzenlenen “Karawane 2009″festivali,aynı sene Nihan Devecioğlu ve Adam Matta ile oluşturduğu trio ile Zaltsburg Music Fest., Bayreuth young artists fest. ve Bonn Summer festivalinde çaldı.
2010 yılında Orhan Osman’ın kurduğu “Tukophony All Stars” grubu ile Trilog Gurtu ve Dominique Di Piazza , Dave Weckl , Erci Levy, Kai Eckhardt, Goksel Baktagir, NedimNalbantoğlu ile çaldı
2011 yılında Ron Scudder’in Prodüktörlüğünde ikinci stüdyo albümünü San Francisco'da Bird&Egg stüdyolarında kaydetti.Bu albümde efsane Basçı Kai Eckhardt ve Jason Lewis ile çalisti. Amerika'da Berkeley Jazz School Records etiketiyle yayınlanan albüm. Türkiye'de Baykuş Müzik Etiketiyle yayınlandı.
2014 te 3.albümü olan ve solo gitar müziklerinden oluşan "Kara Kutu" adli albümünü yayınladı.
Halen çalışmalarına kendi adını taşıyan triosu ve solo konserleriyle devam etmektedir...

NOT: Konser biletlerini Yanı Sanat Evin'den temin edebilirsiniz. Lütfen önceden yer ayırtınız. 20 TL.
0216 450 2770

 


 

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri