Doruk Okuyucu Yankı Sanat Evi'nde


DORUK OKUYUCU İLE FLAMENKO GİTAR YANKI SANAT EVİ'NDE

     1983 yılında Edirne Keşan'da doğdu.
Müziğe Kuleli Askeri Lisesi'nde okuduğu yıllarda gitar çalarak başladı. Burada ilk nota ve solfej derslerini Bando Yzb.Şener Taş'tan aldı. Okulun orkestrasıyla bir çok müzik festivali ve yarışmalara katıldı. Mezun olduğu 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar'da Ilgaz Benekay ile gitar çalışmaya başladı. Pera Güzel Sanatlar bünyesinde pek çok solo konsere ve grup konserlerine çıktı. 2004 yazında Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Projesi kapsamında burslu olarak Madrid'teki Amor de Dios Flamenko Okulu'na gitti.
      Burada dünyaca ünlü gitarist Rafael Riqueni ve Victor Abadie "El Chipi" ile çalıştı.
      2005 yılında kurucularından olduğu Triana Flamenko Grubuyla, 2 yıl boyunca bir çok konser, etkinlik ve projelerde yer aldı. 2006 yılında İspanya-Murcia'da yapılan 1.CONCURSO INTERNACIONAL DE GUITARRA FLAMENCA“NIÑO RICARDO” yarışmasında, yabancı gitaristler kategorisinde 2. oldu.2007 yılında 1.Uluslararası Flamenko Ankara Festivali'nde kendi bestelerinden oluşan repertuarıyla yer aldı. 
      2012 yılında Zara ile ortak gerçekleştirdikleri proje olan "Zara ve İstanbul Flamenko 5'lisi" albümü DMC'den yayınlandı. 2015 ylında ilk solo albüm çalışması GİZ, Fono Müzik etiketiyle yayınlandı. 2004 yılından itibaren eğitmen, besteci ve ensturmanist kimliğiyle profesyonel olarak müzik ile uğraşmaktadır. 

 


 

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri