Bu programda öğrencinin yaşına, becerilerine ve isteklerine uygun olarak girebilecekleri okullar belirlenir. Konservatuar, Güzel Sanatlar Liseleri, eğitim fakültereri v.b. İlköğretim, Lise ve Üniversite düzeyinde eğitim veren kuruluşların giriş kriterlerine göre çalışma planı uygulanır.
    Bütün bu müzik okulları içlerinde farklı ölçme - değerlendirme kriterlerine sahiptirler. Sanat evimizin uzman kadrosu bütün müzik okullarının sistemlerine göre farklı hazırlık programları sunmaktadır. Örnek olarak İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarının uyguladığı birinci aşama algılama sınavı İstanbul içindeki müzik okullarında bir ilk olma özelliğindedir. Ve sadece sanat evimizde uygulanmaktadır. (Ücretlendirmeler için danışın)

Keyvord : Konservatura hazırlık kursları , Konservatura , müzik kursları müzik eğitimi , konservatuara hazırlık , Konservatur hazırlık kursları , Konservatura , müzik kursları , itü tmdk algılama kursu , istanbul üniversitesi devlet konservatuarı itü türk müziği devlet konservatuarı , marmara üniversitesi eğitim fakültesi , güzel sanatlar