Tekin OKCEBE


Ad ve Soyad: Tekin OKCEBE        
Tel: 0532 326 39 23 - 0555 269 51 49
Mail: tekinokcebe@hotmail.comtekinokcebe@gmail.com


      

 

     1976 yılında İstanbul'da doğdu. Müzik eğitimine 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda kontrbas bölümünde başladı. Eğitim süreci boyunca, Yard. Doc. Melih Balçık, Pınar Baltacığil, Mustafa Perin, Yaz Baltacıgil ve İbrahim Tunca ile çalıştı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi’nin kompozisyon bölümüne girerek lisans eğitimine başlayan okcebe bu programda, Prof. Emel Çelebioğlu ile armoni ve form bilgisi, Doç. Mete Sakpınar ile kompozisyon, kontrpuan ve füg, Kemal Sünder ile enstrüman bilgisi, Doç. Suna Erel ve Begüm Çelebioğlu ile piyano çalıştı. Ayrıca Prof. Ramiz Melik Aslanov ile partisyon çalma - okuma ve orkestrasyon çalıştı. 2004 yılında yüksek lisansını Doç. Engin Babahan ile kontrbas üzerine yapan Okcebe, halen aynı üniversitede kontrbas üzerine doktora çalışmalarını sürdürmektedir.
     2006 ile 2011 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Kontrbas eğitmenliği ve Orkestra şefliği görevini sürdüren Okcebe, bu süreç içerisinde Aya İrini Müzesi başta olmak üzere, İstanbul, İzmit, Sakarya ve Zonguldak şehirlerinde konserler gerçekleştirmiştir. 2010 yılından itibaren Prof. Lale feridunoğlu ile birlikte Kontrbas ve Piyano için Resitaller gerçekleştiren Okcebe, aynı zamanda 2011 yılı içinde, senfonik orkestra ile Dragonetti Kontrbas konçertosunu düzenlemiş, icra etmiş ve yönetmiştir.
     1995 yılından bu yana Cemal Reşit Rey senfoni orkestrasında kontrbas sanatçısı olarak görev almakta, aynı zamanda İstanbul, Ankara ve Bursa gibi şehirlerin çeşitli orkestralarında icralar yapmaktadır.


Tekin okcebe,tekin hoca , okcebe tekin , şef tek

Tekin okcebe,tekin hoca , okcebe tekin , şef tekin okcebe

 Keyword :Tekin okcebe , tekin okcebe , tekin hoca , eğitmen tekin okcebe , hoca tekin okcebe ,