Tiyatro YANKI Etkinlikleri

ŞAL
"Fareler söylemişti. Önce kulağıma üflediler sonra da kemirdiler. O sırada söylemiş olabilirler..."

Yazan: Beril Senvarol
Uyarlayan ve Yöneten: Burçin Oktar
Yönetmen Yardımcısı: Samet Pişirici
Oynayanlar: Beril Senvarol, Saadet Senvarol
Katkıları için Evrim Kurtiç ve Yankı Sanat Evi’ne teşekkür ederiz.

BURÇİN OKTAR

1980 yılında Mersin’de doğdu. 1997’de Forza Beşiktaş dergisinde eski sporcularla yaptığı röportajlar yayınlandı. 1998-2000’de Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü’nde eğitim gördü. 2000-2003’te Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde tiyatro eğitimi aldı. 2003-2005’te Arama Tiyatrosu’nda oyunculuk ve yönetmen asistanlığı yaptı. 2005 yılında Atom ve L-Manyak dergilerinde yazar olarak çalıştı. Hikayeleri çizildi ve yayınlandı. 2006 yılında Turgut Tunçalp ile birlikte Ataşehir Sinemaları bünyesinde Yumurta Çocuk Tiyatro’ sunu kurdu. 2007-2009’da Selçuk Uluergüven ile Bahariye Sanat Merkezi’nde yazar ve oyuncu olarak çalıştı. 2009 yılında “Olacak O Kadar” adlı televizyon programında yazarlık yaptı. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü’nü bitirdi, aynı yıl Euro Rscg adlı reklam şirketinde metin yazarlığı yaptı. 2009-2012’de Ekol Drama’da ve çeşitli özel okullarda tiyatro eğitmeni olarak çalıştı. Halen Pera Güzel Sanatlar/Kadıköy ve Yankı Sanat Evi’nde tiyatro eğitmeni olarak çalışmaktadır. 2013 yılında Beril Senvarol ile birlikte Tiyatro Yankı’yı kurdu.

BERİL SENVAROL

1983 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı mezunudur. Ayrıca 2003-2006’da; Arama Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimi görmüş, bu süre zarfında burada çeşitli oyunlarda rol almıştır. 2008 yılında Oyunbazlar Tiyatro Topluluğu, 2010 yılında Domus Sanat Çiftliği, 2010-2011 sezonunda Bizim Tiyatro ve Tiyatro Su, 2011-2013’te Tiyatro Ak’la Kara’da oyuncu olarak çalışmıştır. Gece Yürüyüşü, Kabuslar Evi (Karanlıktan Gelen), Kavak Yelleri dizilerinde oynayan Beril Senvarol ayrıca; Hile Yolu, Öz Hakiki Karakol adlı sinema filmlerinde ve Zemberek adlı kısa filmde rol almıştır.

Oynadığı Oyunlar
Kabus Yiyen
Evcilik Oyunu
Neron ile Agripina
Bir Karşılaşma Bir Nedir?
Beni Sev Ya Da Öldür
Ham X let
Bok Sosyolojisi
Tom, Dick ve Harry
Sherlock Holmes

SAADET SENVAROL

1950 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Cumhuriyet Lisesi’ni bitirdikten hemen sonra Sümerbank’ta kambiyoda çalıştı. Daha sonra özel sektörde ithalatçı olarak görev yaptı ve emekli oldu. Tiyatro Yankı’nın “Şal” adlı oyunuyla ilk defa sahneyle buluşuyor.

SAMET PİŞİRİCİ

1995 yılında İstanbul’da doğdu. Kısa film senaryoları yazıyor ve Tiyatro Yankı’nın “Şal” adlı oyununda yönetmen yardımcılığı yaptı. Halen Yankı Sanat Evi’nde tiyatro dersleri almakta.

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri