TURGAY YAKUT SÖYLÜYOR


TURGAY YAKUT SÖYLÜYOR

   "Nakaratın kölesi değilim."

Her şeyin çabucak geçiştirildiği, faydacılığın ön plana çıktığı, yavaşlamayı, anlamayı, tat almayı unuttuğumuz ertelediğimiz, şiirin güzelliğini, müziğin akustik halini unuttuğumuz günlerde “nakaratın kölesi” olmayan bir ses ve yorum karşılıyor bizi.

Müzisyen ve oyuncu Turgay Yakut konservatuar yıllarından bu yana kendi bestelerini çalıp söylüyor. Şarkı söylemeyi pop müziğinin kalıpları dışında, anlatının melodik bir biçimi olarak görüyor. İlla bir tür içinde adlandırmak gerekirse, balad söylüyor; başka bir deyişle şiiri müziğe uyarlıyor. 

Turgay Yakut sözü ve bestesi kendine ait olan şarkılarının yanısıra Metin Altıok, Orhan Veli, Behçet Necatigil, Ahmet Hamdi Tampınar, Yunus Emre, Shakespeare, Can Yücel, Melih Cevdet Anday ve Cüneyt Uzunlar gibi şairlerin şiirlerini bestelemiş.

Behçet Necatigil'in “Sevgilerde” ve Cüneyt Uzunlar'ın “Yavaş” adlı şiirlerinin Turgay Yakut tarafından bestelenmiş hallerini Fırat Tanış Mor Rüyalar adlı kendi albümünde seslendirdi. 

İlk konserlerini Kadıköy KarmaDrama, Öykü Sahne ve Tiyatroevi'nde verdi.

Şarkıları ile kendini onardığına inanan Turgay Yakut insanı ve duygularını zamana karşı müziğin tamir edebileceğini iddia ediyor ve bunun için müzik yapıyor.

NOT: Konser giriş davetiyelerini Yankı Sanat Evi'nden temin edebilirisiniz. 20 TL
www.yankisanatevi.com
tel:0216 450 2770

 

 


Keyword : Salsa eğitimi , salsa , salsa dans dersleri , salsa kursu , salsa dans eğitimi , salsa dans dersleri